Jak zdobyć środki
10
wrz.

Jak zdobyć środki na działalność z Barmixem

Skąd pieniądze na Barmixa?

Jeśli Barmix –  Automatyczny Barman wydaje ci się interesującą propozycją na dodatkowy zarobek to teraz nadszedł czas na poszukiwanie źródeł finansowania tego projektu czyli szukania możliwości pozyskania ok. 20.000 zł.

Możliwości jest kilka, postaram się przedstawić te które wydają mi się najbardziej popularne i sprawdzone przez klientów, którzy skorzystali
z tych form wsparcia.  

Family friends fools #FFF– rodzina, znajomi i głupcy

Family friends fools FFF
Family friends fools FFF

Jeśli nie masz własnej firmy to możesz rozpocząć przygodę z Barmixem dzięki możliwości jakie daje działalność nierejestrowana (więcej na ten temat znajdziesz w tym artykule https://barmix.com.pl/barmix-a-dzialalnosc-nierejestrowana).

Jeśli wybrałeś/łaś tą drogę to nie będziesz mógł skorzystać ze środków z Powiatowego Urzędu Pracy na założenie działalności gospodarczej, ale spokojnie, jest jeszcze kilka innych możliwości.
W Stanach Zjednoczonych jest takie powiedzeniekiedy nie masz kapitału na własny biznes, to w pierwszej kolejności musisz go pożyczyć od rodziny, znajomych oraz… głupców„, którzy inwestują swoje własne pieniądze w twój biznes, a ten bardzo często nie ma ani klientów ani stałych przychodów, jest to z pewnością ryzykowna pożyczka.

Kapitał od #FFF jest tańszy niż kredyt w banku dla przykładu darowizna od rodziców jest zwolniona z podatku w 2019 roku jest to maksymalna kwota 9637 zł w ciągu 5 lat, ale… jak to w reklamie pewnego banku zostało humorystycznie przedstawione, zawsze należy się dwa razy zastanowić czy rodzina to najlepsze źródło kapitału.  

Zalety:
– najtańszy i najszybszy pozyskany kapitał
– możliwość negocjowania terminu i rat spłaty

Wady:
– w przypadku klapy można sobie popsuć relacje wśród najbliższych

Kredyt w banku

bank
bank

Jeśli pożyczka od rodziny nie wydaje ci się najlepszym źródłem kapitału, ale chcesz prowadzić działalność nierejestrowaną to zawsze możesz sfinansować swój pomysł na biznes kredytem, który jest dostępny niemal w każdym komercyjnym banku.

Mi udało się ostatnio wynegocjować kwotę 20.000 zł w ofercie 36 rat x 638 zł co daje łączną kwotę kredytu na poziomie 22.968 zł.
Trzeba przyznać, że była to naprawdę bardzo korzystna oferta, dlatego bezpieczniej będzie jak przyjmiesz sobie łączną kwotę kredytu na poziomie 25.200 zł czyli ok 700 zł w 36 ratach.

Myślę, że taką ofertę spokojnie uda ci się znaleźć na rynku. Warto również rozważyć kredyt ze stałą stopą procentową, która chroni nas przed zawirowaniami w gospodarce.

Zalety:
– stosunkowo mało formalności

Wady:
– trzeba mieć zdolność kredytową
– obowiązek regularnej spłaty
– relatywnie duże odsetki

Dofinansowanie z Powiatowego Urzędu Pracy

urząd pracy

Dotacja z Powiatowego Urzędu Pracy nie jest dla każdego, aby móc starać się o te środki przede wszystkim musisz być zarejestrowany jako osoba bezrobotna.

Dokładnie omówienie znajduje się w artykule: https://barmix.com.pl/dofinansowanie-z-urzedu-pracy/

Jeśli masz taki status lub przewidujesz, że twoja umowa może nie zostać przedłużona lub będzie rozwiązana to warto się zainteresować tą formą sfinansowania urządzenia barmix.

Dlaczego?
To proste, są to środki bezzwrotne w wysokości ok. 20.000 – 25.000 zł, a zatem dostajesz premię, o której zwykły przedsiębiorca może najczęściej pomarzyć.
Nie polecam jednak opierania się tylko i wyłącznie na samej dotacji, pamiętaj, że pierwszy rok prowadzenia działalności gospodarczej to również koszty stałe jak: składaki ZUS (ok. 550 zł), biuro rachunkowe (ok. 120 zł) oraz koszty zmienne jak: reklama i koszty transportu.
Jeśli podjąłeś/łaś decyzję o tym, żeby założyć własną działalność gospodarczą sfinansowaną z pieniędzy publicznych to warto rozważyć opcję zainwestowania jednak swoich środków i zakup urządzeń, gadżetów, które sprawią, że będziesz miał/a bardziej kompleksową ofertę dla swoich klientów, myślę tutaj o takich rzeczach jak np. fotolustro, napis LOVE, wytwornica dymu itp.

Może masz zdolności muzyczne lub artystyczne i zdecydujesz się na powiązanie usług barmix z robieniem zdjęć, papeterii ślubnej lub usługami związanymi np. z oprawą muzyczną.
Przemyśl to, może warto zrobić montaż środków publicznych oraz kredytu czy leasingu (więcej o leasingu w dalszej części artykułu).
Tak,  już po kilku miesiącach od startu możesz mieć całkiem spore zaplecze, które da się wynajmować lub wykorzystywać do wykonywania usług.

Zalety:
– pieniądze za darmo
– miesiąc czasu na decyzję PUP od daty złożenia wniosku o dotację

Wady:
– musisz mieć status osoby bezrobotnej
– dotacje czasem są dostępne tylko w określonych momentach
– obowiązek utrzymania działalności przez min. 12 miesięcy
– najczęściej trzeba mieć dwóch poręczycieli

Pożyczka ze wsparciem

pożyczka barmix automatyczny barman
pożyczka barmix automatyczny barman

Jeśli z jakiś powodów nie możesz ubiegać się o wsparcie z PUP, ale jesteś zarejestrowany jako bezrobotny/a lub jesteś absolwentem/ką szkoły wyższej to możesz starać się o pożyczkę dzięki której musisz spłacić niemal tylko sam kapitał.

Są w Polsce dostępne pożyczki z oprocentowaniem 0,44% w skali roku.
Co to oznacza?
Mniej więcej tyle, że przy zaciągnięciu zobowiązania na kwotę 25.000 zł z 12 miesięcznym okresem karencji (nie spłacasz w pierwszym roku pożyczki tylko same odsetki w wysokości niespełna 10 zł miesięcznie) na okres 7 lat, łączna kwota pożyczki wyniesie 25.444,58 zł, a miesięczne raty ok. 350 zł.
Kalkulator do tej pożyczki znajduje się tutaj (http://wsparciewstarcie.bgk.pl/program/pozyczka-na-dzialalnosc/kalkulator/), a instytucja o której piszę nie jest żadnym parabankiem tylko wiarygodną instytucją krajową czyli Bankiem Gospodarstwa Krajowego.

W naszym kraju znajdują się również inne instytucje, które udzielają nisko-oprocentowanej pożyczki (podobnie jak BGK), ale w różnych regionach Polski są to różne podmioty, dlatego proponuję żebyś wpisał/a sobie w wyszukiwarce hasło „fundusze pożyczkowe” oraz województwo w którym mieszkasz.
Prawdopodobnie znajdziesz klika tego typu funduszy w swojej okolicy.

Zalety:
– oprocentowanie 0,44%, w zasadzie spłacasz niemal tle ile pożyczałeś
– najczęściej środki są dostępne przez cały rok

Wady:
– obowiązek regularnej spłaty
– najczęściej trzeba mieć dwóch poręczycieli

Leasing

leasing barmix automatyczny barman
leasing barmix automatyczny barman

Ostatnią formą wsparcia, która umożliwia korzystanie z Barmixa – Automatycznego Barmana jest leasing.
Ta forma wsparcia jest skierowana dla tych, którzy prowadzą już własny biznes.
Dzięki takiemu rozwiązaniu jesteś w stanie wrzucać w ratę w koszty swojej działalności co pozwala obniżać twoje podatki, a nikt wysokich podatków płacić nie lubi.

Co ważne, mamy już doświadczenie z leasingiem, kilku naszych partnerów skorzystało z tej możliwości, dlatego wiem czego można się spodziewać.
Dla przykładu przy wpłacie własnej na poziomie 1% czyli 165 zł netto, 23 raty leasingu wynoszą niecałe 665 zł netto, a wykup urządzenia po 2 latach kosztuje 3135 zł netto.
Jak łatwo policzyć, łączny kosztu leasingu barmixa wynosi 18.587,64 zł netto czyli 22.862,80 brutto.

Ta oferta jednak dotyczy firm, które istnieją na rynku przynajmniej 6 miesięcy, są oczywiście oferty leasingu dla nowych firm, ale wtedy musimy się liczyć z mniej korzystnymi warunkami.

Zalety:
– finansowanie nawet w pierwszym roku prowadzenia działalności
– można wrzucić całą ratę w koszty co pomniejsza podatek

Wady:
– obowiązek regularne spłaty
– odsetki

Podsumowanie


Jak widzisz jest sporo możliwości sfinansowania zakupu czy wyleasingowania Barmixa, wszystko zależy od ciebie i twojego pomysły na ten biznes.

Jeśli masz więcej pytań zadzwoń do naszego doradcy biznesowego, który pomoże ci wybrać formę wsparcia oraz pomoże w kontakcie z daną instytucją z której chcesz pozyskać środki.

Jeżeli chcesz mieć pewność, że Twój biznes z Barmixem „wypali” to sprawdź również nasz artykuł na temat eksperymentu biznesowego: https://barmix.com.pl/eksperyment-biznesowy/


Autor:
Radosław Knesz – trener, doradca biznesowy w Inkubatorach Przedsiębiorczości

Kontakt w sprawie działalności nierejestrowanej, dotacji, pożyczek, leasingu


Zadzwoń lub napisz do nas i dowiedz się więcej:
531 117 774
kontakt@barmix.com.pl