Dofinansowanie z Urzędu Pracy
30
wrz.

Dofinansowanie z Urzędu Pracy

Barmix, a dofinansowanie z Powiatowego Urzędu Pracy

urząd pracy

Pieniądze na założenie działalności gospodarczej z Powiatowego Urzędu Pracy to najprostsza i chyba najszybsza forma pozyskania kapitału na własny biznes w formie bezzwrotnej dotacji.
Oczywiście każdy Powiatowy Urząd Pracy w Polsce ma swój własny regulamin, kryteria oceny wniosków oraz termin w jakim należy złożyć odpowiedni formularz.

Coś co łączy wszystkie Powiatowe Urzędy Pracy to fakt, że one same otrzymują fundusze na początku roku i to właśnie pierwszy kwartał każdego roku jest zazwyczaj najlepszym momentem na składnie wniosków o dofinansowanie.
Od jakiegoś czasu, od kiedy w Polsce mamy bardzo niską stopę bezrobocia spora część PUP-ów posiada środki przeznaczone na dotacje niemal przez cały rok.

To co może różnić jedne urzędy od drugich to forma przeprowadzenie naboru, tzn. w jednych Urzędach Pracy można składać wnioski w trybie otwartym przez cały roku aż do wyczerpania środków, natomiast w innych przeprowadzony jest tryb konkursowy, czyli wnioski składane są w określonym czasie, a następnie wnioski poddawane są ocenie i tylko część z nich otrzyma dofinansowanie.

Jak przygotować poprawnie wniosek

wniosek - urząd pracy
wniosek – urząd pracy

Jeśli zdecydowałeś/aś się pozyskać środki z Powiatowego Urzędy Pracy to zacznij od tego aby przejrzeć regulamin składania wniosków, zwróć szczególną uwagę na informacje za co przyznawane są punkty.
Na niektóre kryteria nie będziesz miał/a wpływu jak np. wiek, płeć, kwalifikacje, doświadczenie zawodowe.
Za niektóre natomiast będziesz mógł/mogła otrzymać dodatkowe punkty.

Pamiętaj, że w PUP prawdopodobnie nie znają Barmixa dlatego będzie trzeba w bardzo przejrzysty sposób opisać urządzenie, rynek na jakim masz zamiar działać oraz potencjał zarobku.
W tej ostatniej kwestii warto przedstawić dane źródłowe o polskim rynku weselnym, który bardzo intensywnie się rozwija, możesz skorzystać z naszego artykułu na ten temat https://barmix.com.pl/rynek-weselny-w-polsce/.
Coś co zawsze uwiarygadnia pomysł biznesowy to z jednej strony kluczowi partnerzy biznesowi, a z drugiej potencjalni klienci.

Z partnerami biznesowymi warto podpisać list intencyjny, który wyraża wolę współpracy pomiędzy naszą przyszłą firmą, a konkretnym biznesem jak np. dom weselny, DJ, zespół itp.
Jeśli przeczytałeś już mój artykuł dotyczący eksperymentu biznesowego to wiesz, że możesz postarać się o zdobycie listu intencyjnego z potencjalnymi klientami, jeśli nie zaznajomiłeś się z tym artykułem to możesz przeczytać go tutaj https://barmix.com.pl/eksperyment-biznesowy/.
Z pewnością listy intencyjne, prawdziwe dowody zainteresowania usługą Barmixa zwiększa Twoje szanse podczas oceny wniosku.

Dotacja z Powiatowego Urzędu Pracy tylko na start

start
start

Pamiętaj o tym, że z dotacji z PUP nie sfinansujesz sobie kosztów ubezpieczeń społecznych oraz, że wydatki na marketing są bardzo często nieadekwatne do potrzeb nowej firmy.
Jeśli nie masz odłożonych swoich własnych pieniędzy na minimum pierwszych 6 miesięcy działalności to podejmujesz znaczne ryzyko.
W moim przekonaniu powinieneś mieć odłożone pieniądze na koszty ubezpieczeń społecznych oraz na marketing przez minimum pierwsze pół roku.

Jeśli Twój biznes zacznie się rozkręcać i zaczniesz mieć coraz więcej zapisanych imprez w kalendarzu warto pomyśleć o dodatkowej sprzedaży tym samym klientom dodatkowych usług jak np. napis love, ścianka kwiatowa czy wytwornica dymu.
(więcej o atrakcjach weselnych w artykule: https://barmix.com.pl/absolutna-nowosc-na-rynku-weselnym/ )
Jak tylko zaczniesz dobrze pytać swoich klientów i obserwować ich zmagania z przygotowaniami do ślubu z pewnością szybko dowiesz się czego tak naprawdę potrzebują Twoi klienci.
Jeśli dobrze poznasz swoich klientów i znajdziesz dodatkowe usługi za które będą oni w stanie zapłacić to będziesz musiał poszukać dodatkowych środków na rozwój.

Gdzie ich szukać? Możesz wesprzeć się leasingiem, środkami z funduszu pożyczkowego (więcej informacji na ten temat umieściłem w tym artykule https://barmix.com.pl/jak-zdobyc-srodki-na-dzialalnosc-z-barmixem/) lub pomyśleć o zatrudnieniu pierwszego pracownika na którego też możesz otrzymać ok. 21.000,00 zł z Powiatowego Urzędu Pracy w formie bezzwrotnej dotacji.
Możliwości jest wiele, każda ma swoje dobre i złe strony, jeśli masz jakieś pytań to po prostu skontaktuj się z nami.

Wzór biznesplanu

biznesplan
biznesplan

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy wzór biznesplanu, jeżeli chcesz go otrzymać zupełnie za darmo napisz na naszego maila: kontakt@barmix.com.pl lub zadzwoń 531 117 774 do naszego doradcy.


Autor:
Radosław Knesz – trener, doradca biznesowy w Inkubatorach Przedsiębiorczości
Kontakt w sprawie działalności nierejestrowanej, dotacji, pożyczek, leasingu


Zadzwoń lub napisz do nas i dowiedz się więcej:
531 117 774
kontakt@barmix.com.pl