09
wrz.

Co warto wiedzieć przed zakupem Barmixu?

Wynajmuj Barmix na wesela i inne eventy, i zarabiaj od pierwszej imprezy. To łatwiejsze niż myślisz. Już teraz dowiedz się, jaki potencjał drzemie w Barmixie, automatycznym barmanie.

Barmix powoli zdobywa popularność… ekspresu do kawy (tak, tak!) i wzbudza coraz większe zainteresowanie, ułatwiając dostęp do drinków. Przedstawiciele Barmixu mają nadzieję, że w najbliższych dwóch dekadach Barmix zawojuje całą Europę. Teraz jednak wierzą w swój produkt na rynku polskim i zależy im, aby zwiększać dochody swoich klientów.

Co musisz wiedzieć zanim kupisz Barmixa?

Po pierwsze: Przy wynajmie nie musisz posiadać koncesji na alkohol

            Przy wynajmie Barmixu nie jest potrzebna koncesja na sprzedaż alkoholu, ponieważ to para młoda zapewnia alkohol swoim gościom podczas wesela. Koszt wypożyczenia automatycznego barmana to 1000 zł plus alkohol oraz soki i syropy.

Z kolei, jeśli chcesz postawić na sprzedaż drinków na różnego rodzaju eventach, czy w lokalu wówczas będziesz musieć posiadać koncesję na sprzedaż alkoholu.

Menu 8


Zarobek z wynajmu

Za jedno wypożyczenie Barmixu na wesele zarobisz około 1000 zł, licząc poprawiny 1500 zł. Natomiast mniejsze imprezy np. urodzinowe to zarobek rzędu 600-800 zł.
Przy automatycznym barmanie całkowity koszt (razem z alkoholami i napojami) wesela 1-dniowego zamyka się w okolicach 1500 zł.

            To się klientom wypożyczającym Barmixa zwyczajnie opłaca, bo profesjonalnemu barmanowi za usługę Para młoda będzie musieć zapłacić od 1500 zł wzwyż. Do tego dochodzą koszty zakupu alkoholu, soków, napoi i innych dodatków.
Tak więc w przypadku barmana całkowity koszt 1-dniowego wesele to około 2500-3000 zł.

Warto pamiętać, że Barmix jest samoobsługowy

            Obsługa Barmixu jest bardzo prosta i intuicyjna: wspomagamy się wskazówkami, jakie wyświetla ekran dotykowy wbudowany w maszynę. Napełnianie napoi również nie sprawia większego problemu – tym zadaniem może zająć się na imprezie weselnej np. świadek lub inna wyznaczona do tego zadania osoba. Wówczas otrzymuje ona kluczyk do górnej klapy Barmixu – znajdują się tu lejki oraz są oznaczone miejsca, gdzie i co należy wlewać. Proste, prawda?

Rekomendujemy produkty z najwyższej półki

            Zanim zdecydujesz się na wynajem Barmixu, musisz wiedzieć, że zlecioniobiorca np. para młodych otrzymuje przed imprezą wykaz menu drinków wraz z cennikiem i wykazem konkretnych alkoholi, soków i syropów, jakich używają profesjonalni barmani.

Rozliczenie końcowe – wedle zużycia zakupionych alkoholi, soków i napoi następuje po zakończeniu imprezy. Dla przykładu, szacowany wykaz produktów na imprezę 100-osobową wygląda następująco: sok pomarańczowcy – 20 l, sok grejpfrutowy – 13 l, sprite – 16 l, grenadyna – 3,5 l, blue curaçao – 3,5 l, 100 % sok z cytryny – 5 l, biały rum – 3 l.

Barmix zaawansowany technologicznie

            Barmix to znak naszych czasów: urządzenie zaawansowane technologicznie w atrakcyjnym designie i “opakowaniu”. Na obudowie Barmixu znajduje się klawiatura z numerami, poprzez którą wybieramy ulubiony drink oraz tablet (wyświetlacz LCD: 10 cm x 3 cm), na którym pojawiają się wskazówki, jak możemy krok po kroku przygotować swój ulubiony napój. Maszyna jest na tyle inteligentna, że wykrywa szklanki i poziom napełnienia komór (w przypadku Barmix Optimale) poprzez specjalne czujniki zainstalowane w konstrukcji.

            Czujnik szklanki uruchamia się wtedy, gdy urządzenie nie wykrywa podstawionej pod komorę z napojem szklanki. Wówczas Barmix nie nalewa drinka i pojawia się komunikat: brak szklanki. Z kolei czujnik cieczy odpowiada za to, żeby w pojemnikach automatu zawsze był wlany dany napój. Jeżeli nie jest napełniony, wówczas maszyna wyświetla komunikat: np. brak soku pomarańczowego i nie nalewa drinka.

barmix_wynajem

Rzadkie dolewki w Barmixie

            Warto pamiętać, że przy pełnym napełnieniu wszystkich komór w Barmixie Optimale, dolewka napoi nie jest częsta i uciążliwa. Zakładając, że wybraliśmy konkretne menu drinków (wedle upodobań na bazie wódki, ginu, czy np. białego rumu) i np. posiadamy po 4,5 l spite’a i soku pomarańczowego, to drugie napełnienie tych produktów czeka nas po przygotowaniu ok. 50-60 drinków. Z kolei jeśli zakupiliśmy po 4,5 l soku ananasowego i soku grejpfrutowego, wówczas pierwszą dolewkę zaliczymy po sporządzeniu około 60-70 drinków. Dużo rzadsze będą za to dolewki alkoholi i syropów. Zapełniając komory Barmixu malibu, rumem i ginem (mamy po 2,5 l każdego z produktów), a także wódką (mamy 4,5 l), czy syropem grenadyna (mamy 2,5 l), wówczas drugie napełnienie czeka nas po zrobieniu: około 70-80 drinków (w przypadku malibu, rumu i ginu) oraz po wykonaniu około 90 drinków (w przypadku wódki i syropu grenadyna). Z kolei najrzadziej przyjdzie nam dolewać do komór syropu blue curaçaao (mając do dyspozycji po 2,5 l każdego z nich), to pierwsza dolewka nastąpi dopiero po przygotowaniu około 120 drinków.


Barmix Optimale i Barmix Mobile

W ofercie sprzedażowej posiadamy: Barmix Optimale i Barmix Mobile.

Barmix Optimale to urządzenie zawierające 8 szklanych pojemników do wlewania alkoholu / soków / syropów z opcją 8 menu do wyboru (to 80 kombinacji drinków plus shoty). Z kolei Barmix Mobile posiada 5 dostępnych menu (to 50 drinków plus shoty).

            Oba rodzaje urządzenia posiadają ekran dotykowy i możliwość dozowania alkoholu oraz zmianę pojemności drinków (0, 20, 40, 60, 80 ml – w zależności od naszych upodobań) w 200 ml szklance. Zarówno Optimale, jak i Mobile posiadają także m.in.: funkcję szybkiego czyszczenia, licznik drinków, czujnik szklanki (Optimale ma jeszcze dodatkowo czujnik cieczy) oraz gwarancję roczną.
Cały pakiet wraz ze szkoleniem kosztuje: w przypadku Barmix Optimale: 17972 zł netto (bez dodatkowych kosztów eksploatacyjnych), w leasingu od 315 zł netto mesięcznie, a Barmix Mobile 16891 zł netto (bez dodatkowych kosztów eksploatacyjnych), w leasingu od 270 zł netto miesięcznie.

Atrakcyjne akcesoria niezbędne do Barmixu

            Aby automatyczny barman dobrze prezentował się podczas różnych imprez i eventów, a tym samym przyciągał do siebie, ważne są dodatki. Istnieje możliwość zakupu / wynajmu akcesoriów, które doskonale wkomponowują się do Barmixu.

            Na początek mamy mobilny bar z zestawem case, stolikiem i pokrowcem. Dostępne są następujące warianty: duży case (na Barmix): wysokość: 92 cm, szerokość: 75 cm i głębokość: 50 cm; mały case (na pojemniki): wysokość: 39 cm, szerokość: 60 cm i głębokość: 42 cm oraz stolik: wysokość: 77 cm, szerokość: 80,5 cm i głębokość: 50 cm. Do zestawu należy jeszcze wliczyć  pokrowiec.

            Warto wybrać zestaw case ze stolikiem, bo podczas imprezy nie musimy dodatkowo prosić o żaden stół. Zdarzało się, że zamawiający otrzymywali z lokalu stolik z białym obrusem. Potem pojawiały się głosy krytyczne, że jest problem z wypraniem obrusu ubrudzonego od syropów i innych napoi. My ze swojej strony dodajemy czarny pokrowiec. W ten sposób całość prezentuje się bardzo elegancko – słyszymy od przedstawicieli Barmixu.

            Na imprezę warto zaopatrzyć się także w zestaw barmański, w skład, którego wchodzą: shaker, szklanki 100 sztuk, pojemnik na lód, patera na owoce, szczypce do lodu, organizer barmański, ekosłomki, stojak na menu, serwetki, szufelka do lodu, naklejki.

            Ostatnio prawdziwą furorę robi m.in. nasza kostkarka do lodu (nie wszystkie sale chętnie udostępniają swoje). Jej podstawowe parametry są następujące: wydajność 12 kg / 24 h, zbiornik na 100 kostek, kostki w trzech rozmiarach, urządzenie bez przyłącza do wody, pojemność zasobnika  3,2 kg, moc: 120 W, napiecie 230 V.

Mobilny bar kosztuje 2800 zł netto, a zestaw barmański – 953 zł netto.

Jeżeli masz dodatkowe pytania, zachęcamy do kontaktu.