działalność nierejestrowana barmix
06
wrz.

Barmix a działalność nierejestrowana

Barmix – twoje pierwsze kroki w biznesie

pierwsze kroki w biznesie

Każdy z nas myślał o tym jak zwiększyć swoje dochody, bez większych nakładów finansowych nie tracąc przy tym zbyt dużo czasu i energii.

Niestety, bardzo często opcje na zarobek mają albo ludzie z dużym kapitałem albo ludzie ze specjalistyczną wiedzą i umiejętnościami.
Trzeba przyznać, że mamy obecnie duży ruch na rynku nieruchomości, które są kupowane w celach inwestycyjnych, niestety te rozwiązanie ma dużą wadę, wymaga dużego kapitału czyli najczęściej związania się kredytem na jakieś 20 – 30 lat.

Jest jednak możliwość uzyskiwania dodatkowego dochodu, o którym mało kto wie, a który pozwala legalnie zarabiać, bez zbędnych formalności, przy stopie zwrotu na poziomie 70% rocznie.

Barmix pomysł na dodatkowy dochód

dodatkowy dochód

Trzeba przyznać, że z rentownym pomysłem na dodatkowy dochód nie jest łatwo.
Na szczęście trendy w nowoczesnej gospodarce związane m.in. z automatyzacją (kasy samoobsługowe w marketach czy restauracjach, urządzenia vendingowe do wydawania napojów czy przekąsek) dają szanse, którą biznes wykorzystuje już od wielu lat, a wszystko dzięki temu, że takie urządzenia zmniejszają ryzyko przedsięwzięcia, a zwiększają samą marżę na produkcie.

Zgadzasz się z tym? Świetnie, w takim razie poznaj urządzenie, które jest hitem branży weselnej w 2019, jest szybkie, zautomatyzowane, a jego zakup nie wymaga ogromnych nakładów finansowych.
Tym hitem jest Barmix – automatyczny barman, a legalny sposób dorabiania to tzw. działalność nierejestrowana.

 

Działalność nierejestrowana

działalność nierejestrowana 2

Działalność nierejestrowana w Polsce nie jest za bardzo popularna, ponieważ mało kto o niej wie.
Trzeba to jasno zakomunikować, w naszym kraju od marca 2018 roku mamy możliwość prowadzenia działalności nierejestrowanej, której nie trzeba zgłaszać w żadnym urzędzie, a prowadzenie księgowości sprowadza się do zapisywania przychodów i kosztów w zeszycie w kratkę.

Tak to prawda, ale jest jeden haczyk, miesięcznie nie możemy zarobić więcej niż połowa minimalnego wynagrodzenia brutto w naszym kraju.
W 2020 roku najniższa pensja wyniesie 2450 zł czyli dzięki działalności nierejestrowanej będziesz mógł zarobić maksymalnie 1225 zł miesięcznie.
Ta kwota będzie co roku coraz większa, tak samo jak rośnie minimalne wynagrodzenie, ale nie oszukujmy się, 1225 zł minus podatek i koszty to nie są jakieś ogromne pieniądze, chyba że…

Małżeństwo – spółka z… działalnością nierejestrowaną

małżeństwo barmix

Na szczęście istnieje możliwość większego zarobku niż 1225 zł, ale będziesz musiał mieć do tego wspólnika lub wspólniczkę, najprostszym sposobem na spółkę w kontekście działalności nierejestrowanej jest związek małżeński, który najczęściej wiążę się ze wspólnotą majątkową, co oznacza, że Barmix kupiony przez parę małżonków staje się w 50% własnością żony i w 50% własnością męża…
Gratuluję, właśnie znalazłeś/łaś sposób aby wprowadzić do waszego budżetu domowego nawet 2450 zł miesięcznie, co daje prawie 30.000 zł przychodu przed opodatkowaniem rocznie.

Spokojnie, teraz weź oddech, nie ma róży bez kolców, działalność nierejestrowana jest objęta podatkiem dochodowym co oznacza, że w momencie rozliczania się ze swojego podatku w formularzu PIT w rubryce „inne źródła przychodów” będziecie musieli wpisać kwotę jaką zarobiliście w ciągu roku i odliczyć od zarobionych pieniędzy 18% podatku np. zarobiliście 10.000 zł – 18% podatku (1.800 zł) = 8200 zł na rękę.

Po drugie nie uwzględniliśmy jeszcze waszych kosztów poniesionych na reklamę i paliwo. Zatem jakie rzeczywiście można generować realne zyski z działalności nierejestrowanej opartej o urządzenia Barmix?

Barmix ogólne założenia biznes planu

biznesplan barmix

Mamy koniec 2019 roku, a wy postanowiliście we dwoje prowadzić działalność nierejestrowaną i kupić Barmixa za ok. 22.150 zł z 24 miesięczną gwarancją.
Teraz czas zacząć zarabiać pieniądze.
Zakładamy, że w każdym miesiącu razem z twoim mężem lub twoją żoną macie średnio dwa może trzy weekendy, aby wypożyczyć swoje urządzenia jakiejś młodej parze na wesele oraz przynajmniej jedną, dwie okazje, aby Barmix został wypożyczony na jakąś inną uroczystość typu urodziny, rocznica ślubu impreza firmowa itp.

Wypożyczenie Barmixa na jeden dzień wesela to przychód rzędu 999 zł, a kiedy mówimy o dwudniowym weselu to spokojnie możecie wypożyczyć Barmixa za maksymalną kwotę jaką można zarobić miesięcznie prowadząc działalność nierejestrowaną w 2020 roku na jednego wspólnika, czyli 1225 zł. Na inne okoliczności zawsze możecie negocjować cenę, to w końcu wasz biznes.

W naszych obliczeniach przyjęliśmy, że udało się wam zarobić średnio miesięcznie 1998zł czyli dwie imprezy za 999 zł.
To naprawdę bardzo realne założenie, ale sami musicie sobie odpowiedzieć na pytanie czy w waszej okolicy jest wystarczający popyt na usługę automatycznego barmana.
Może najpierw zobaczcie, czy są oferty firm, które wypożyczają Barmixa, jakie mają ceny za wypożyczenie, porozmawiajcie ze znajomymi itp. Jeśli w waszej okolicy nie ma Barmixa to super możecie być pierwszymi na rynku, ale będzie wam trudniej pozyskać klientów, ponieważ nikt nie zna tego urządzenia i nie widział go na weselu.

Jeśli w waszej okolicy jest Barmix to teoretycznie macie konkurencję, ale również większe szanse na wypożyczenie, ponieważ urządzenia jest już znane. Tak na marginesie, zastanówcie się ile jest firm z fotobudkami  w waszej okolicy i czy nadal jest popyt na taką usługę.

Czy to się w ogóle opłaca?

działalność nierejestrowana barmix

Wróćmy do obliczeń, przyjmijmy, że uda wam wypożyczyć Barmixa średnio dwa razy w miesiącu za 1998 zł, przyjmijmy również, że na reklamę i paliwo wydacie średnio 398 zł miesięcznie.

Barmix jest środkiem trwałym, więc będziecie mogli sobie pomniejszyć podatek o amortyzację wynoszącą 20% rocznie wartości Barmixa czyli 4000 zł. Przyjmijmy również dwa miesiące za „martwe” poza sezonem i w związku z czym nie będziemy mieć żadnego wypożyczenia.

Po uwzględnieniu wszystkich wymienionych kosztów reklamy, paliwa i amortyzacji i martwych miesięcy możemy śmiało założyć, że po 5 latach możecie liczyć na zysk rzędu 69.200 zł na waszą dwójkę, to ponad 13.840 zł na wasze gospodarstwo domowe rocznie.

Okazuje się, że w ciągu pięciu lat możecie pomnożyć wasz kapitał o 300% i nadal być właścicielem urządzenia do generowanie dodatkowego dochodu.
Czy to jest ryzykowne i będzie wymagało od was ok. 20 wyjazdów na imprezy rocznie? Tak, ale życzymy wam tych 20 wyjazdów i dodatkowych środków na koncie legalnie zarobionych dzięki działalności nierejestrowanej.

Kliknij tutaj, jeżeli chcesz dowiedzieć się jak zdobyć środki na działalność z Barmixem.


Autor
Radosław Knesz – trener, doradca biznesowy w Inkubatorach Przedsiębiorczości
Kontakt w sprawie działalności nierejestrowanej, dotacji, pożyczek, leasingu


Zadzwoń lub napisz do nas i dowiedz się więcej:
531 117 774
kontakt@barmix.com.pl